Merhaba, ben Dr. Cengiz Çankal. Ailem aslen Denizli’nin Çal ilçesi Yukarıseyit köyünden olmasına rağmen babamın memuriyeti nedeniyle 1974 yılında Hakkari'nin Uludere ilçesinde dünyaya geldim. Çocukluk yıllarım Hatay'ın Samandağ ve Tokat'ın Erbaa ilçelerinde geçti. 1984 yılında babamın emekli olması nedeniyle Denizli'ye dönüp burada yerleştik. Ortaokul ve liseyi Denizli’de tamamladıktan sonra 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girerek buradan 1999 yılında mezun oldum. Aynı yıl Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Radyodiagnostik ihtisasına başladım, ihtisasımı 2003 yılında tamamlayıp, özel sektörde çalışma hayatıma adım attım. Meslek hayatım boyunca tamamen özel sektörde çalıştım, özellikle MR, Renkli Doppler ve ikinci düzey obstetrik ultrason alanlarında deneyim kazandım. 

2006 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Aydan C. Kalelihan ile hayatımı birleştirdim, Şu an biri erkek biri kız olmak üzere iki çocuk babasıyım. 2011 yılında eşimin mecburi hizmetinin Denizli/Çameli'ye çıkması nedeniyle yıllar sonra Denizli'ye döndüm. Yaklaşık 2 yıl kadar pek çok devlet hastanesi ve eğitim hastanesine teleradyoloji yöntemi ile internet üzerinden uzaktan hizmet verdim. 

2013 yılında Denizli’de farklı bir konsepte sahip olan ULTRAPARK İleri Tanı Merkezi’ni faaliyete geçirdim. Eşim Dr. Aydan Cevriye Çankal, Özel Sağlık Hastanesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmaktadır.

 

Randevu İçin Ara