4 boyutlu ultrason


Anne karnındaki bebeğin yüzünü, ellerini, ayaklarını ve diğer uzuvlarını gerçek gibi gösteren 4 boyutlu ultrason uygulaması Ultrapark İleri Tanı Merkezi’nde uygulanmaktadır. Resimdeki 28 haftalık bir erkek bebektir. Resimdeki detaylara dikkat ediniz. Bölgemizde ilk kez Ultrapark İleri Tanı Merkezi’nde kullanılan "Dynamic Colorization" (Dinamik Renklendirme) adlı teknoloji ile derinlik hissinin daha kuvvetli ve çok daha gerçekçi vurgulandığını farkedeceksiniz.

4 boyutlu ultrasonda dördüncü boyut; durağan 3 boyutlu görüntülere zaman/hareket boyutunun da eklenmesidir. Özellikle bebeklerini merak eden anne-babalar tarafından talep görmektedir. Tanısal anlamda ise yarık damak/dudak, eller ve ayakların şekil bozukluklarında ve bazen küçük omurga açıklıklarında siyah beyaz ultrasona yardımcı olarak kullanılabilmektedir. Klasik 4 boyutlu görüntülemede resimlerde 2 renk kullanılmaktadır; gri tonları ve sarı tonları. Ultrapark İleri Tanı Merkezi’nde kullandığımız 4 boyut teknolojisinde derinlik hissini belirginleştirmek ve vurgulamak için 3 renk kullanılmaktadır: gri tonları, sarı tonları ve üçüncü olarak mavi tonları. Böylece gerçeğine daha yakın, daha anlaşılır görüntüler elde etmek mümkün oluyor.

"Dynamic Colorization" (Dinamik Renklendirme) teknolojisi Ultrapark İleri Tanı Merkezi’nde, Ultrapark İleri Tanı Merkezi Denizli'de.

 

Randevu İçin Ara